Kontvis
×
Kontvis Kontvis
Kontvis ziet er apart uit: hij heeft een gezicht dat lijkt op een bips! Dat krijgt hij van de andere vissen maar al te vaak te horen, en dat is niet altijd leuk. Dan ontdekt hij dat hij niet de enige in de zee is met een bijzonder uiterlijk. Prentenboek met kleurenillustraties. Vanaf ca. 4 jaar.
Titel Kontvis
Illustrator Magali Le Huche
Taal Nederlands, Frans
Oorspr. taal Frans
Oorspr. titel Poisson fesse
Uitgever Antwerpen: Salto, 2025
[28] p. : ill.
ISBN 9789002284250

NBD Biblion

Bookarang (AI samenvatting)
Een invoelend prentenboek over een vis die anders is dan de rest en leert om zichzelf te accepteren zoals hij is. Kontvis is een vis met een gezicht dat lijkt op een bips. Dat krijgt hij van de andere vissen maar al te vaak te horen. Soms maakt hij er een grapje van en doet hij scheetgeluiden na met zijn mond. Maar op andere dagen wordt het hem te veel en wenst hij dat hij een normale vis zou zijn, zoals alle anderen. Als Kontvis op een dag besluit om een kijkje te nemen in de diepzee, leert hij dat hij niet alleen is. Er bestaan nog veel meer vissen met een bijzonder uiterlijk! Zou hij zijn plek gevonden hebben? Zachtaardig en leerzaam geschreven. Met grappige kleurenillustraties. Vanaf ca. 4 jaar.

Pluizer

Kontvis
Hilde Ramboer - 20 november 2025

Alle vissen hebben plezier met Kontvis, zijn hoofd lijkt wel een achterwerk. Hij kan zelfs scheetjes maken met zijn mond, tot groot jolijt van zijn vrienden. Kontvis is die grapjes moe, hij wil gewoon zijn, zoals de andere vissen. Hij vertrekt op verkenning en zwemt steeds dieper en dieper. Op de bodem van de oceaan is het erg donker en ontdekt hij een heel nieuwe bijzondere wereld van planten en vissen.



Dit prentenboek trekt peuters en kleuters aan: het kleine formaat ligt goed in kinderhandjes, de zinnen zijn kort en brengen helder het eenvoudige avontuur. De illustraties zijn in een simpele doch goed herkenbare vormgeving met kleurrijke contrasten. De fantasie en humor borrelt overal op, zoals Kaasvis die zin heeft in een fondue-feestje. Peuters kunnen er hartelijk om lachen, eerst van verbijstering maar al snel schateren ze om de hilarische toestanden, zoals een muziekband met schelpenmuziek.



Een knettergek verhaal dat prachtig is geïllustreerd. De zwarte achtergrond versterkt het contrast met de simpele vorm waarin alle plantjes en vissen grappig en schattig uitgebeeld zijn, in heftige levendige kleuren.